Paket Duna

Budapeşte Turu

Paket Duna Novotel Teklif

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

Konaklamalar – Budapeşte’de 4* otellerde 3 gece 4 gün oda + açık büfe kahvaltı dahil konaklama

Tam gün Budapeşte şehir turu

Özel araçlarla profesyonel rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ve sigorta masrafları

Uçak bileti ve havalimanı vergileri

Ekstra turlar

Otelde yapılan şahsi harcamalar


Tur Programı

1.Gün
Budapeşte Ferihegy havaalanında Hay Tur rehberi tarafından karşılama akabinde özel araçlarımızla şehre doğru hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuz kapsamında sırayla 1000 yıldır krallık tacını başlarında günümüze kadar taşıyan meşhur Macar Krallarının sergilendiği Kahramanlar Meydanı, 100 yıl evvel inşa edilen ve içinde hiç yaşayanı olmayan Vajdahunyad Şatosu, yeşilin adresi Szecsenyi Parkı, Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan tarihi Andrassy Caddesi, Budapeşte’nin en büyük katedrali Szent Istvan Bazilikası ve Buda ile Peşte’yi birbirine bağlayan 8 köprünün en eskisi ve görkemlisi Zincirli Köprü gezileri ile Budapeşte’yi keşif yolculuğumuza girizgah yapıyor ve akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemeğin ardından ertesi güne hazır ve dinç uyanmak için otelimize dinlenmeye gidiyoruz.

2.Gün
Kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra Budapeşte maceramız başlıyor. Evvela şehrin manevi mimarı Gül Baba Hazretlerinin türbesini ziyaret ediyor ve destur alıyoruz. Buda (Budin) Kalesi, şehrin en muhkem ve ihtişamlı yeri. Kalenin içinde neler yok ki; Osmanlı’nın son Budin Valisi Arnavut Abdurrahman Abdi Paşa, Macarların ifadesi ile Kahraman Düşman, bir zamanlar Büyük Cami ismi ile kulesinden ezanlar okunan Matyaş Kilisesi, Balıkçılar Burcu, Buda Sarayı, Kasım Paşa, Veli Bey ve Orta Hisar Kuleleri ve şehirde Türk Mezarlığı diye bilinen Akıncılar Şehitliği. Öğle yemeğinin ardından maceramıza hız kesmeden devam ediyoruz. Avrupa’nın ikinci büyük Parlamento binasını görmeden geçmiyoruz. Ve sırada Tuna var. Bir şehrin içinden su akıyor ve etrafında tepeler var ise o şehir görülmeye değer güzellikte bir şehirdir. Tuna nehrinde tekne turumuzda içeceklerimizi yudumlarken şehrin hikayesini bir de Macar kardeşlerimizden ama bizim dilimizde dinliyoruz. Tur esnasında Buda ve Peşte aşkının meyvesi nehrin tam ortasındaki büyük Margit Adasına demir atıyor ve üstündeki güzellikleri temaşa ediyoruz. Akşam yemeğimizin ardından Tuna’nın incisini bir de kuş bakışı hem de tüm ışıltısı ile seyretmeye ve dijital kameralarımızla o anı ölümsüzleştirmeye gidiyoruz. Şehrin her yerinden görülebilen Özgürlük Anıtı’nın yer aldığı Gellert Tepesi’ndeki Citedella’dayız. Tek kelime ile Muhteşem!

3.Gün
Kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra yola revan oluyoruz. İlk hedefimiz marşlarımıza ve şiirlerimize konu olmuş Estergon, subaşı durak. Mehterin kösünü gümbür gümbür gümbürdettiği Estergon Kalesi ve üzerine sonradan inşa edilen Macaristan’ın en büyük katedrali Estergon Bazilikası’nın gezilmesi akabinde akıncıların dört nala at sürdükleri yoldan, Tuna boyundan Vişegrad Kalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Buradan Tuna bir başka güzel, seyre doyulmuyor. Atalarımızın “attan inmeyesüz” sözünü hatırlıyor ve yolumuza devam ediyoruz. Sevdiklerine buradan hatıra hediye götürmek isteyen misafirlerimiz için şirin tatil köyü Szentendre’de uzun çarşı caddesinde yürüyoruz. Sonrasında akşam yemeği için Budapeşte’deki lokantamıza oradan da günün yorgunluğunu atmaya otelimize geçiyoruz.

4.Gün
Kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra aynı cephede çarpışmış 15.000 yiğitten Macaristan topraklarının payına düşen 480 şühedamızın aziz ruhlarını anmak için Budapeşte Galiçya Cephesi şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Burada maceramız hitama eriyor ve güzel hatıraların eşliğinde havaalanına hareket ediyoruz.